ZIELONE OBRAZY

Nasze „Zielone obrazy” wykonujemy z wysokiej jakości mchów, porostów oraz roślin stabilizowanych.

Stabilizacja . . . jest to innowacyjny i ekologiczny proces, któremu poddawane są starannie wyselekcjonowane żywe rośliny. Technologię stabilizacji cechuje dbałość o środowisko naturalne na jej wszystkich etapach. Od zbioru, poprzez drobiazgową selekcję okazów, po barwienie. Metoda stabilizowania polega na zastępowaniu naturalnych roślinnych soków, roztworem powstałym na bazie gliceryny, wstrzymującym proces więdnięcia i starzenia. Dzięki niej, rośliny i kwiaty nie tracą swojej naturalnej świeżości, i co najważniejsze – nie wymagają dalszej pielęgnacji. Pozostają w 100% bezobsługowe! Przez długi czas zachwycają głębokimi barwami, sprężystością i naturalną elastycznością. Zachowują odporność na działanie pleśni, są obojętne dla alergików i nie przyjmują pyłków kurzu.

Pełna oferta po kliknięciu poniżej

POBIERZ OFERTĘ

>

Obrazy w metalowej obręczy

ZALETY MCHU STABILIZOWANEGO

Jest bezpieczny dla człowieka i środowiska, ponieważ nie zawiera substancji toksycznych, a jego barwienie odbywa się tylko produktami naturalnego pochodzenia.

Wykazuje właściwości antystatyczne, a więc nie zbiera kurzu, nie trzeba go czyścić ani odkurzać.

Jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci i alergików ponieważ nie zawiera żadnych alergenów.

Jest rewelacyjnym pochłaniaczem dźwięku, doskonale wpływa na akustykę, tłumi hałas i wycisza wnętrza.

Jest odporny na pleśń i grzyby.

Stosujemy różne gatunki mchu

mech "chrobotek", mech "poduszeczkowy", mech "prowansalski", mech "płaski"
Wiele gatunków roślin

kilka gatunków paproci, palm, ruskusu, pnączy, bluszczy oraz pozostałych roślin egzotycznych
Szeroki wybór ram

Obramowania do obrazów wykonujemy z drewna czy metalu. Można wybrać wybarwienie oraz strukturę.
WYMIARY oraz ULEPSZENIA

Możliwość konfiugracji wymiarów lub np. możliwość zamontowania podświetlenia

WYMAGANIA

By cieszyć się wieloletnią żywotnością mchów i roślin stabilizowanych, wystarczy zapewnić w pomieszczeniu wilgotność powietrza na poziomie ok. 40-70 %. To również optymalna wartość, w której człowiek czuje się korzystnie. Mech zatem jest wyznacznikiem optymalnych dla nas warunków w pracy czy w domu. Jeśli poziom wilgotności spadnie, wówczas wystarczy zastosować zwykły nawilżacz powietrza.

Wszystkie nasze produkty w których użyto rośliny lub mchy stabilizowane nie tolerują wody. Nie należy ich podlewać, zraszać czy nawadniać. Należy również pamiętać, że przeznaczone są tylko do wnętrz. Nie należy wystawiać ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz nie należy ich umieszczać tuż przy źródle ciepła. Idealnym źródłem światła do podkreślania aranżacji czy ekspozycji obrazów są lampy LED.

Warto wiedzieć, że obrazy, kompozycje z roślin, porostów i mchów zachowały swoje niektóre właściwości podobne do roślin żywych, należy więc obchodzić się z nim ostrożnie - kontakt mechaniczny, a w szczególności naciskanie, zgniatanie z pewnością doprowadzi do ich uszkodzenia.

Obrazy w drewnianych ramach